top of page

Fasády

Co uvidíte při prvním pohledu na budovu? Ano, fasádu – proto je potřeba ji udělat pořádně, aby neoprýskala, neměnila barvu a držela jako přibitá. Zkrátka dělala parádu.

Naši profesionálové pracující v oboru již několik let vám pomohou s jejím zhotovením. Fasáda bude vypadat podle vašich představ, které společně přeneseme na papír. Zakládáme si na používání kvalitních materiálů, a proto vám bude nejen sloužit dlouhá léta, ale hlavně bude plnit i velmi důležité funkce.

Fasáda domu či komerčních prostor není jen o hezké „tvářičce“. Pokud je fasáda a zateplení provedeno poctivě, disponuje hned několika užitečnými vlastnostmi. Díky kvalitnímu zateplení fasády nebudete „topit Pánu bohu do oken“ a ušetříte pár tisíc za účty za topení. Dalším skvělým důvodem, proč si zateplit dům spolu s novou fasádou je, že pokud jsou provedeny kvalitně, udělají z místností uvnitř příjemné prostředí nejen v zimě (zabrání úniku tepla), ale i v létě (horko z venkovního prostředí neproniká dovnitř, a tak si v interiéru vychutnáte příjemný chládek i v parných dnech).

Fasádu je potřeba vytvořit tak, aby nepodléhala povětrnostním vlivům a UV záření (nebude měnit barvu a tvar). Určitě jste už viděli dům, jehož fasáda byla tvořena jednou velikou šedou skvrnou. Jedná se o biotické napadení, kterému předejdete použitím materiálů, odolávajícím napadení houbami a plísněmi. No a v neposlední řadě plní estetický účel. Na trhu je obrovské množství materiálů, a ještě větší množství barev a struktur. Fasádu je možné vytvořit ze dřeva, kamene či z cihelného zdiva atd.

Pokud však mají tyto vlastnosti fungovat na 100 %, je potřeba, aby byla fasáda jednolitá, dokonale napojená ve všech spojích. Nejen v návaznosti na sebe, ale také kolem oken, kolem svodů, parapetů apod.

O fasádu je nutné se také čas od času starat. Je potřeba prohlédnout všechny spoje a místa, kde může docházet k pronikání vlhkosti dovnitř budovy. Také je dobré provádět pravidelnou údržbu fasády, pomoci tlakové pistole. Odstranit veškeré řasy, houby a plísně, které mohou napadat povrchy a způsobit tak zašednutí. Předejít boji proti biotickým škůdcům vám pomohou ochranné nátěry.

Tak hurá do toho – zbrusu nová fasáda dodá domu mladší šmrnc.

Oblečte svůj dům do nového kabátu
s firmou VolksBau.

bottom of page