top of page

Podlahy

Firma VolksBau pracuje hned s několika druhy podlahové krytiny. Každá podlaha má však svá pro a proti, a proto jsme tady my. Poradíme vám, jaké podmínky jsou pro určitý druh materiálu vhodné, jakými vlastnostmi disponují a do jaké místnosti jsou určeny.

Důležité je pokládat podlahu na zcela vyrovnaný povrch, bez jakýchkoliv prasklin či děr. Ty se musí zafixovat, aby byl povrch jednolitý a připravený pro aplikaci nivelační stěrky. Podlaha musí být před aplikací suchá a napenetrovaná. Nivelační stěrka vám zajistí hladký a pevný podklad pro samotnou krytinu. Dále už jen zbývá vybrat si vhodnou podlahu podle vašich přestav.

Pro ty, kteří si nepotrpí na pravidelné péči a přesto se chtějí procházet po podlaze jako nové, rádi zhotovíme laminátovou podlahuplovoucí podlaha je snadná na údržbu, vhodná pro zabudování podlahového topení a má dlouhou životnost. Pokud hledáte nadčasový vzhled a praktičnost, pak je pro vás vhodná vinylová podlaha. Na trhu existuje široká škála nejen barev, ale i vzorů a struktur. Velikou výhodou je, že vinyl je protiskluzový a velmi odolný proti poškození poškrábáním či odřením. Nic nedodá domovu takový pocit útulna jako dřevěná podlaha, která je báječným izolantem. Dále vás potěší svou odolností a stálostí barev proti UV záření. Navíc je jasnou volbou pro alergiky, protože v sobě na rozdíl od umělých materiálů nezadržuje dráždivé látky. Do místností, jako jsou ložnice či obývací pokoj je vhodnou podlahovou krytinou koberec – zabrání nepříjemnému kontaktu nohy se studenou podlahou, náklady pro jeho pořízení jsou přijatelné a zpříjemní vám dopad nohy na měkký povrch. Pro nedočkavce je vhodná epoxidová či polyuretanová podlaha, která je pochůzná za 24 hodin a hodí se do větších prostor, například supermarketů či prodejen.

Oblečte svůj dům do nového kabátu
s firmou VolksBau.

bottom of page