top of page

Omítky

Pokud plánujete pořízení vnitřní či fasádní omítky, jste tady správně.

Používáme pouze kvalitní materiály, které vám vydrží spousty let a budou plnit svoji funkci na 100%. Zároveň se můžete spolehnout na naše pracovníky, kteří jsou machry ve svém oboru. A výsledkem této kombinace je poctivě provedená omítka - jméno máme totiž jen jedno.

Držíme se módních trendů – momentálně se do popředí dostává designový dekor dřeva různých barevných tónů. A právě pro tento druh dekorativní omítky používáme lehce zpracovatelnou minerální omítku, která je velice jemná, a proto své uplatnění najde hned při několika povrchových úpravách. Je hydrofobní, což znamená, že pokud dojde ke kontaktu s vodou, vzniknou na povrchu kapky, které stečou z povrchu dolů. Zároveň je také paropropustná, takže nebrání volnému proudění vzduchu, páry a vlhkosti (nevznikají plísně a bakterie). Je vhodná jak do interiéru, tak i do exteriéru.

Jako jedni z mála pracujeme s materiálem, který se jmenuje brilozit, nicméně můžete se s ním setkat také pod názvem břizolit. Jde o hrubou vápennou omítku, která obsahuje slídu. Své největší slávy dosáhl během 70. a 80. let, nyní se ale opět těší větší a větší oblibě. A to hned z několika důvodů. Rozhodně tím hlavním je, že je vysoce odolný vůči povětrnostním vlivům a zároveň odolává řasám a mechu obrůstajícím dům. Nemusí se jednat o nudnou šedou fasádu. Dnes již může břízolitová omítka hrát různými barvami – máte možnost nechat si brizolit dobarvit do různých barevných odstínů.

Nevíte si rady? Je pro vás téma „omítka“ tak trochu španělskou vesnicí? Kontaktujte nás! Naši pravidelně školení pracovníci vám ochotně poradí. Společně si popovídáte o vašich představách a následně dostanete doporučení pro ideální druh dekorativní omítky. Pomohou vám zajistit veškerou techniku, materiál a hlavně pracovníky se šikovnýma rukama.

Tak na co ještě čekáte?

Oblečte svůj dům do nového kabátu
s firmou VolksBau.

bottom of page