top of page

Sádrokartony

Rekonstruujete nebo pracujete na budování novostavby? Máme pro vás ideální řešení pro snadnou stavbu v interiérech. V posledních letech se dostala do popředí mezi moderními technikami stavby tzv. suchá výstavba – jde o sádrokarton a sádrovláknité desky různých velikostí, které se staly oblíbenými hlavně pro svou jednoduchou montáž. Tyto desky jsou určeny pro instalaci příček, předsazených stěn, stropních podhledů nebo plovoucích podlah.

Nyní vám představíme pár výhod, kterými si vás suchá výstavba získá:

Hmotnost sádrokartonu

Sádrokartonové desky mají nízkou hmotnost, a proto vám poslouží v místech, ve kterých není možné postavit klasickou zděnou zeď. Zaberou také mnohem méně místa oproti běžným zdem (až o 10 %), stěna může být až o polovinu užší. Nízká hmotnost se vám bude také hodit při instalaci – usnadní vám manipulaci při montáži. Jde v podstatě o „skládačku“, takže i rychlost je úměrná jednoduchosti manipulace s materiálem.

Instalace sádrokartonu

Instalaci suché výstavby je velmi rychlá a vysoce efektní. Sádrokarton se montuje na nosný trám. Dále je potřeba zatmelit veškeré mezery mezi rohy a deskami. Jelikož jsou rovné a bezbarvé, je možné ihned nanášet barvu a poté finální nátěr. Na trhu jsou k dostání sádrokartonové profily určené pro dané využití, dostupné jak firmě, tak fyzické osobě.

Vlastnosti sádrokartonové desky

Sádrokarton při své instalaci nevyžaduje žádné mokré procesy (kromě vody). Pokud je vystavený vodě a vy ho natřete tekutou lepenkou, zabráníte tak pronikání vlhkosti do materiálu. Jelikož se jedná o tenký materiál, může se zdát, že bude mít špatné zvukové izolační vlastnosti – opak je však pravdou. Sádrokartonové desky jsou vhodnou volbou pro odhlučnění stěny, stropu, podlahy nebo rovnou celého bytu. Také je velmi dobře odolný vůči ohni. Desky jsou odolné proti silným nárazům a disponují vysokou nosností.

Vytvořte si dům snů.
Sdělte nám své představy ještě dnes.

bottom of page